Rowerem na poligon drawski. Czy to możliwe?

Poligon Drawski (Fot. Adam Cygan)

Poligon wojskowy w Drawsku Pomorskim objęty jest ścisłym zakazem wstępu. Wszędzie widać ogrodzenia i tablice z zakazem wstępu. To również bardzo niebezpieczny teren.

Żółta trybuna - Poligon Drawski (Fot. Adam Cygan)
Żółta trybuna – Poligon Drawski (Fot. Adam Cygan)

Z drugiej strony jest on atrakcyjny pod względem terenu, ostoi zwierząt no i oczywiście dlatego, że to poligon. Wielu amatorów turystyki rowerowej marzy o tym aby zwiedzić poligon na rowerze.
Właśnie dla takich osób Oddział PTTK w Drawsku Pomorskim i Gmina Drawsko Pomorskie za zgodą Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych Drawsko przygotowały atrakcję pod nazwą Rowerowy Poligon.
Raz w roku, zazwyczaj w miesiącu lipcu organizowany jest rajd rowerowy, którego celem są najciekawsze miejsca na poligonie.

Zły Łęg - przeprawa -  Poligon Drawski (Fot. Adam Cygan)
Zły Łęg – przeprawa – Poligon Drawski (Fot. Adam Cygan)

Co roku kilkudziesięciu śmiałków zwiedza m.in. Żółtą Trybunę, pasy ćwiczeń taktycznych Bucierz i Górę Hetmańska, strzelnicę w Jaworze czy nad Jeziorem Ostrowickim.

Poligon Drawski (Fot. Adam Cygan)
Turyści na szlaku – Poligon Drawski (Fot. Adam Cygan)


To oczywiście nie jedyna możliwość zwiedzenia poligonu. Okazją jest również organizowany rajd pieszy na poligon oraz wybrane rajdy terenowe z udostępnieniem punktów widokowych. Dla śmiałków pozostaje także udział w programie SELEKCJA.

Komentarze